BERLIN I OKOLICE

SZCZECIN

NIGHT TAXI

POLNISCHE OSTSEEKÜSTE eine kleine Reise für guten Preis

LOTNISKO GOLENIÓW AIR PORT SZCZECIN w GLEWICACH

INNE LOTNISKA PL

PRZEJAZDY DO SZWECJI

LOTNISKA DE

INNE LOTNISKA

PORTY

POLECAMY

CZARTER PL

CZARTER UE

INNE TRANSFERY

.

FOTKI STARY SZCZECIN
Jeżdzimy od 12.07.2004 DAWNIEJ SRSlines > AlfaGroup >
NAJTAŃSZA TAXI ZA MIASTO
TRANSFER TAXI SZCZECIN WARSZAWA
AIRPORT TRANSFER DO HOTELU
KLINIKI W NIEMCZECH
ZAMAWIANIE TAXI NA SYLWESTRA
GOLF W SZCZECINIE
TAXI NAD MORZE
TAXI DO PASEWALK, PRENZLAU, LÖCKNITZ, PENKUN...
TAXI do EBERSWALDE DO ZOO, DO MIASTA
TRANSFERY DO SASSNITZ, STRALSUNDU, GREISWALDU, KARLSBURGA i ANKLAM
TRANSFERY DO ROSTOCKU
TRANSFERY DO LUBECKI
TRANSFERY DO HAMBURGA
LIMUZYNA DO ŚLUBU
TROCHĘ HISTORI VIPTAXI.PL
TAXI DO PASEWALK - KLINIKA ASKLEPIOS
SZCZECIN

VipTaxi.pl w Szczecinie.


Szczecin – lotnisko Goleniów

Szczecin -  lotniska w Berlinie Tegel i Schonefeld

Taxi max 4 osoby 120 zł

Taxi 5-6 osób 150 zł

Taxi max 3 osoby 299 zł

Taxi max 4 osoby 350 zł

Taxi 5-6 osób 450 zł

W nocy między 22.00 a 06.00 oraz w niedziele i święta +25% II taryfy.     Częściowy przejazd na II taryfie +15 zł godzina.

 
Potrzebują Państwo taksówkę na trochę dłużej w Szczecinie? Zwiedzanie, zakupy czy z innego dowolnego powodu? Gwarantujemy najniższą cenę za „kilometro-godzinę”! Zaledwie 1 zł za kilometr, ale równocześnie 25 zł za każdą godzinę wyczarterowania taksówki – obojętnie czy stoi czy jedzie. Przykład cenowy: taxi wynajęte na 7 godzin w ciągu których przejechano 25 km. 7 x 25 – 175 + 25 x 1 = 25 razem 200 zł. Przy czarterze taksówki obowiązuje cena minimalna 100 zł. Jesteśmy skłonni dyskutować indywidualnie każde zamówienie – zapraszaszamy

Z racji nadgranicznego położenia i bliskości Morza Bałtyckiego, dostępnego przez żeglowną Odrę oraz Zalew Szczeciński, Szczecin stał się ośrodkiem gospodarczym regionu. Znajduje się tu port morski, stocznie remontowe, jachtowe oraz żeglugi morskiej. Miasto jest ośrodkiem turystycznym z dużą liczbą zabytków. Stanowi centrum akademickie i kulturalne (opera i operetka, liczne teatry, muzea i ośrodki kultury),

Historia Szczecina

W VII-VI wieku p.n.e. istniała na tym terenie osada z okresu kultury łużyckiej. W czasach antycznych w okolicach Szczecina istniała miejscowość o nazwie Susudata. W IX wieku zbudowany został przez książąt słowiańskich gród otoczony fosą, u którego podnóża rozwinęła się osada handlowo-rybacka.

 

W 967 roku Mieszko I przyłączył Pomorze wraz ze Szczecinem do Polski.

W 1181 miasto wraz z Pomorzem Zachodnim stało się lennikiem cesarza i weszło w skład Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. W 1243 książę Barnim I nadał Szczecinowi prawa miejskie. 

W 1534 w mieście wprowadzono protestantyzm (luteranizm).

W 1570 został podpisany „pokój w Szczecinie” kończący I wojnę północną.

W 1630 miasto zajęli Szwedzi.

W 1713 miasto zostało przyłączone do Prus, co potwierdził pokój w Sztokholmie w 1720.

W latach 1806-1813 Szczecin był pod okupacją francuską.

W 1843 miasto otrzymało połączenie kolejowe z Berlinem dając początek kolei na Pomorzu.

W 1873 ówczesny nadburmistrz miasta Hermann Haken podjął decyzję o zburzeniu obwarowań i rozbudowie miasta.

15 października 1939 utworzone zostało tzw. Wielkie Miasto Szczecin, istniejące do zakończenia wojny. Na skutek alianckich nalotów bombowych zniszczenia zabudowy wyniosły ok. 60-70%, portu wraz z przyległościami – 70-80%, obiekty przemysłowe zostały zaś zniszczone w 90%.

26 kwietnia 1945 Armia Czerwona zdobyła Szczecin. Oficjalne przekazanie miasta władzom 5 lipca.

W grudniu 1970 i sierpniu 1980 w Szczecinie miały miejsce strajki i demonstracje robotnicze, tu także podpisano tzw. porozumienia sierpniowe. 11 czerwca 1987 miasto odwiedził papież Jan Paweł II.

W latach 1946-1998 miasto było stolicą województwa szczecińskiego, a od 1999 jest stolicą województwa zachodniopomorskiego.

W dniach 4-7 sierpnia 2007 odbył się w Szczecinie finał Operacji Żagiel – The Tall Ships’ Races.

Miasto zostało jednym z organizatorów i sponsorów imprezy i w związku z tym w dniach 3-6 sierpnia 2013 r. odbył się w nim finał kolejnej Operacji Żagiel na trasie Aarhus – Helsinki – Ryga – Szczecin. Do Szczecina zawitało ponad 100 żaglowców, więcej niż poprzednio, a zwycięzcą w klasyfikacji generalnej regat został Dar Szczecina, jacht będący własnością miasta, zarazem najmniejszy żaglowiec, jaki kiedykolwiek zwyciężył w tych regatach.


 

Nowy sposób na rozpoczęcie działalności lub na aktywne szukanie pracy – polecamy

www.facebook.com/popracujemy    lub   www.popracujemy.pl

Zabytki Szczecina.

W Szczecinie objętych ochroną prawną jest ok. 270 zabytków nieruchomych, a samo miasto znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.

Reprezentacyjną część Szczecina stanowią Wały Chrobrego, tworzące nad Odrą tarasy widokowe o długości 500 m. Sąsiadują one z budynkami użyteczności publicznej o monumentalnej architekturze, takimi jak Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie, gmach Akademii Morskiej w Szczecinie i Gmach Urzędu Wojewódzkiego.

Szczecin stanowił siedzibę książęcą, dzięki czemu w mieście powstał Zamek Książąt Pomorskich. O przeszłości miasta świadczą również pozostałości umocnień miejskich, jak Baszta Siedmiu Płaszczy lub bogato zdobione Brama Portowa i Brama Królewska.

 
Jedną z wyróżniających się budowli w Szczecinie jest bazylika św. Jakuba, która stanowi dominantę ulicy Wyszyńskiego. Inne kościoły, na które należy zwrócić uwagę noszą wezwania: św. Jana Ewangelisty, św. Piotra i św. Pawła oraz św. Jana Chrzciciela. Dużą wartość historyczną mają także niewielkie kościoły, o średniowiecznym rodowodzie, położone w peryferyjnych osiedlach miasta: na Stołczynie, Krzekowie i Pomorzanach.

W Szczecinie znajduje się wiele byłych rezydencji, takich jak: Pałac Pod Głowami, Pałac Klasycystyczny, Pałac pod Globusem, Pałac Joński, Pałac Sejmu Stanów Pomorskich, Pałac Ziemstwa Pomorskiego oraz kamienice: Kamienica Loitzów, Domki Profesorskie.W Szczecinie będącym jedną z ważniejszych republik miejskich w średniowieczu wybudowano Ratusz Staromiejski (obecnie siedziba Muzeum Historii Szczecina, Oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie) z Rynkiem Siennym, a następnie miasto jako siedziba prowincji i rejencji wzbogaciło się o kolejne okazałe budynki administracji publicznej takie jak: Czerwony Ratusz, Urząd Miejski w Szczecinie oraz gmachy pocztowe przy al. Niepodległości i przy ul. Dworcowej.

więcej na stronie   http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczecin


 

Kontakt baza tel. 0048607 130 837  email info@viptaxi.plFOLLOW   ME . . .   if   you   can!

NASZE TRANSFERY OGÓLNA INFORMACJA: LOTNISKA BERLINA TEGEL, SCHONEFELD BER BBI ,LOTNISKA HAMBURG, LUBECKA, LIPSK, DREZNO, GOLENIÓW, POZNAŃ ŁAWICA. PORTY BAŁTYCKIE ROSTOCK, SASSNITZ, ŚWINOUJŚCIE ITP, ITD...

Naszą specjalnością jest transport Szczecin Berlin, głównie port lotniczy Berlin. Nasze tanie taksówki, czasem minivany, codziennie wykonują transfery na berlińskie lotniska. Przejazdy na tegel txl czy też przejazdy na schonefeld sxf (fon szonefeld) albo do centrum Berlina naszymi taxi to podstawowe nasze przewozy. Wykonujemy również indywidualne transfery na odloty z Berlina. Na przyloty z Berlina, i odloty z Berlina można u nas zamówić indywidualne transfery nie tylko do Szczecina, ale i do Kołobrzegu, Koszalina, Świnoujścia Stargardu Szczecińskiego wg stałych cen za transfer z lotniska lub transfer na lotnisko. Atrakcyjna oferta na te berlin przejazdy jest na naszej stronie. Jeżeli mają Państwo przylot z Berlina, to nasza taxi lub minivan może zapewnić transport w humanitarnej cenie do takich miejscowości jak: Kołobrzeg (Kolberg) Koszalin, Stargard Szczeciński jak i innych w naszym regionie. Nie tylko zresztą przewozy ze Szczecina do Berlina czy też busy Szczecin Berlin są w naszej ofercie. Mogą Państwo zamówić nie tylko Berlin transfer, nie tylko na lotniska w Berlinie, ale także na lotnisko Hamburg lub lotnisko Lubecka. Oczywiście zapewniamy nie tylko Szczecin Berlin transfery, ale także przewozy na lotnisko w Polsce. Port lotniczy Goleniów lub port lotniczy w Poznaniu, Ławica - naszymi miniwanami mogą Państwo dotrzeć i na to lotnisko. Nie tylko transfery do Berlina, nie tylko przewozy Berlin Tegel czy przewozy Berlin Schonefeld, także transfery marynarzy do portów nad BałtykiemSassnitz (Sasnitz), Rostock (Rostok) czy port w Hamburgu i port Lubece – to także nasze przejazdy do Niemiec. Także port Świnoujście i transfery na promy ze Szwecji (Malmo i Ystad), promy z Danii (Kopenhaga). Mogą Państwo również zamówić u nas przejazd taxi w dowolny punkt, nie ważne, czy na odlot czy przylot, na prom czy do portu lub na  hauptbanhof,  – nasze auta zawsze państwa zawiozą a ceny będą jak zawsze atrakcyjne. I nie będą Państwo musieli czekać na autobus... :-)
Auto do ślubu i na inne imprezy z Vip Taxi. Limuzyna volvo czeka na zamówienia Pary Młodej. Wynajem auta do ślubu oraz dla taksówek dla gości weselnych. Nasze taxi obsłużą całe wesele. Kameralne w restauracji czy klubie, duże organizowane przez dom weselny? Jesteśmy do dyspozycji nowożeńców!   ZAPRASZAMY
Need low cost Berlin airport Szczecin transfers direct to your hotel.https://www.facebook.com/Taxi.Berlin.Lotnisko.Szczecin.Taxi

http://night-taxi.szczecin.plBERLIN I OKOLICESZCZECINNIGHT TAXIPOLNISCHE OSTSEEKÜSTE eine kleine Reise für guten PreisLOTNISKO GOLENIÓW AIR PORT SZCZECIN w GLEWICACHINNE LOTNISKA PLPRZEJAZDY DO SZWECJILOTNISKA DEINNE LOTNISKAPORTYPOLECAMYCZARTER PLCZARTER UEINNE TRANSFERY.FOTKI STARY SZCZECIN
NAJTAŃSZE TAKSÓWKI NA LOTNISKO, DO PORTÓW, ZA MIASTO, NAD MORZE I DOKĄD TYLKO ZECHCESZ